Reklama

Manifestacja to banalna sprawa

Manifestacja to banalna sprawa

09.11.2015
Czyta się kilka minut
Bartolomeo Koczenasz, artysta wizualny związany z grupą aktywistów „Niedzielni”: Przeciętny krakus potrzebuje czystego powietrza, dobrej komunikacji, równego asfaltu. Do Centrum Kongresowego pójdzie raz w życiu. Do parku – co niedzielę.
Bartolomeo Koczenasz podczas happeningu na krakowskim Rynku, lipiec 2014 r. Fot. Mieszko Stanisławski
O

OLGA ŚWIĘCICKA: Od pięciu lat z doczepionymi skrzydełkami hasacie po Zakrzówku udając motylki; od trzech spływacie tratwami i baliami po Wiśle, a w międzyczasie tygodniami dziergacie ubranka dla drzew albo przebieracie się w złote kombinezony, żeby zatańczyć pod hotelem Cracovia. Nie macie dość?
BARTOLOMEO KOCZENASZ: Dość mamy smogu i wycinania zieleni w mieście. Akcje to czysta przyjemność. Kolektyw „Niedzielni” tworzą artyści wizualni. Każda z naszych manifestacji to takie małe dzieło sztuki, ze swoją symboliką i kolorami. Odchodzimy od sposobów prowadzenia demonstracji przez kłótnie i dopominanie się. Ludziom łatwiej włączyć się w akcje kojarzone pozytywnie. Nikt nie ma ochoty być męczennikiem i przykuwać się do drzew.

Przyjemniej zamienić się w motylka. Nie macie problemu z namawianiem ludzi do takich szaleństw?
...

7964

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]