Reklama

Przychodzi Mohan do Jonasza

Przychodzi Mohan do Jonasza

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Niechęć do Kościoła połączyła byłego księdza, a dziś posła Ruchu Palikota, z twórcą groźnej sekty. Ten drugi usiłował nawet przejąć kontrolę nad partią założoną przez pierwszego.
S

Spotyka się dwóch antyklerykałów. Pierwszy to Roman Kotliński vel Jonasz, były ksiądz, redaktor naczelny „Faktów i Mitów”. Poseł Ruchu Palikota.

Drugi to Ryszard Matuszewski vel Mohan. Guru sekty Bractwo Zakonne Himavanti.

Kotliński uderza w Kościół artykułami, Matuszewski – listami z wyrokami śmierci. Kiedy Kotliński zakłada partię, Matuszewski chce się przyłączyć. Wstępuje do partii i zaczyna się rozpychać, tak że dla Kotlińskiego brakuje miejsca. Kotliński usuwa go z partii, a Matuszewski zaczyna mu grozić śmiercią i podpaleniem.

Roman Kotliński: – Dowiedziałem się, że Matuszewski jest szefem jakiejś wschodniej sekty, a wschodnie sekty kojarzyły mi się z pacyfizmem.

Tomasz Wójcik (nazwisko zmienione na jego prośbę), specjalista od sekt: – Dostałem kiedyś list od Matuszewskiego. Przeczytałem, że tacy ludzie jak ja powinni być zarżnięci.

...

19391

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]