Reklama

Przestroga: jak zmarnować wysiłek wiernych

Przestroga: jak zmarnować wysiłek wiernych

09.11.2014
Czyta się kilka minut
Pouczającą przestrogą w okresie pracy między synodami możne być historia listu pasterskiego o kobiecie w świecie współczesnym i Kościele, który przygotowywała Konferencja Episkopatu USA.
W

W tym celu w 1983 r. powstała grupa składająca się z sześciu biskupów i siedmiu kobiet (zakonnic, mężatek, singielek) o zróżnicowanym doświadczeniu i pochodzących z różnych części kraju. Najpierw zaplanowano badania dotyczące sytuacji kobiet. Prezentacje przygotowały organizacje kobiece, w diecezjach zorganizowano spotkania mające służyć wysłuchaniu jak największej liczby kobiet. Z tych spotkań powstały raporty przesyłane do komisji pracującej nad dokumentem. Podobne pytania wysłano do duszpasterzy i kapelanów akademickich pracujących na kampusach uniwersyteckich. Były wykłady, świadectwa, dyskusje z komisją, prezentacje petycji grup kobiecych.
Komisja szacowała, że otrzymała odpowiedzi ze 100 amerykańskich diecezji, 60 kampusów i 45 baz wojskowych – dzięki temu dotarła do ok. 75 tys. kobiet. Pytano np.: w czym czujesz się doceniana w świecie i w Kościele, a w czym doświadczasz...

2226

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]