Reklama

Przeminęło z Pandą

Przeminęło z Pandą

07.01.2013
Czyta się kilka minut
Że spokój w tyskim Fiacie nie będzie trwał wiecznie, związkowcy przeczuwali już trzy lata temu.
F

Franciszek Gierot miał nadzieję, że podobna sytuacja nie zdarzy się już nigdy.

Siedzimy nad herbatą w pustej o tej porze restauracji hotelu Corona, niedaleko zakładu. Pogoda adekwatna – wiatr porywisty, w szyby uderza śnieg pomieszany z deszczem, chmury tak nisko, że można dotknąć.

Parszywie rozpoczyna się ten rok.

W aucie (czarna lancia delta) zostawił przywiezioną z biura dyrekcji w Bielsku-Białej kopertę. W tej kopercie czeka na niego lista przeznaczonych do zwolnienia członków Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80”, którego Gierot jest przewodniczącym. Identyczne dostali szefowie pozostałych związków działających na terenie tyskiego Fiata. Wie już, co będzie dalej. Po południu wróci z roboty, otworzy kopertę, przeczyta nazwiska. Ludzie czekają niecierpliwie na informacje, więc w porze kolacji zacznie dzwonić telefon. Jedno pytanie: „Jestem na liście?”....

12946

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]