Reklama

Przegrana, która była wygraną

Przegrana, która była wygraną

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Po półtorarocznych staraniach Telewizja Trwam otrzymała miejsce na multipleksie cyfrowym. To niewątpliwy sukces o. Tadeusza Rydzyka.
P

Przypomnijmy pokrótce. W styczniu 2012 r. założona przez redemptorystę Fundacja Lux Veritatis (właściciel Telewizji Trwam) nie dostała koncesji w pierwszym konkursie koncesyjnym. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uzasadniała odmowę niedopełnieniem wymogów formalnych, m.in. brakiem udokumentowanego zabezpieczenia finansowego.
Przegrana paradoksalnie spadła koncernu medialnemu o. Rydzyka jak z nieba. Przeżywał on bowiem spadek zainteresowania – słuchalność Radia Maryja systematycznie się zmniejszała, a oglądalność Telewizji Trwam utrzymywała się na poziomie zaledwie 6 tys. widzów (według AGB Nielsen).
O. Rydzykowi udało się przedstawić sprawę jako efekt dyskryminacji i kneblowanie ust mediom katolickim. Sama KRRiT ułatwiła mu zadanie, formułując dość niejasne kryteria pierwszego konkursu (zwracała na to uwagę Helsińska Fundacja Praw Człowieka). Ojciec Dyrektor...

1679

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]