Reklama

Przegrana, która była wygraną

Przegrana, która była wygraną

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Po półtorarocznych staraniach Telewizja Trwam otrzymała miejsce na multipleksie cyfrowym. To niewątpliwy sukces o. Tadeusza Rydzyka.
P

Przypomnijmy pokrótce. W styczniu 2012 r. założona przez redemptorystę Fundacja Lux Veritatis (właściciel Telewizji Trwam) nie dostała koncesji w pierwszym konkursie koncesyjnym. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uzasadniała odmowę niedopełnieniem wymogów formalnych, m.in. brakiem udokumentowanego zabezpieczenia finansowego.
Przegrana paradoksalnie spadła koncernu medialnemu o. Rydzyka jak z nieba. Przeżywał on bowiem spadek zainteresowania – słuchalność Radia Maryja systematycznie się zmniejszała, a oglądalność Telewizji Trwam utrzymywała się na poziomie zaledwie 6 tys. widzów (według AGB Nielsen).
O. Rydzykowi udało się przedstawić sprawę jako efekt dyskryminacji i kneblowanie ust mediom katolickim. Sama KRRiT ułatwiła mu zadanie, formułując dość niejasne kryteria pierwszego konkursu (zwracała na to uwagę Helsińska Fundacja Praw Człowieka). Ojciec Dyrektor...

1679

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]