Reklama

Protesty w Etiopii

Protesty w Etiopii

15.08.2016
Czyta się kilka minut
Kilkuset ludzi zginęło lub odniosło rany, gdy policja ostrzelała antyrządowe demonstracje w wielu miastach.
Protest w Addis Abebie Fot. Tiksa Negeri / REUTERS / FORUM
P

Protestujący żądali najpierw wstrzymania przymusowych wysiedleń (związanych z powiększaniem stolicy) i zaprzestania dyskryminacji Amharów, największej grupy etnicznej. Potem także reform politycznych, niezależnych sądów i uwolnienia więźniów. Władze zablokowały Twittera i Facebooka, przez które demonstranci się organizowali. Do podobnych protestów, choć w mniejszej skali, dochodzi w Etiopii od ponad pół roku. 100-milionowy, rządzony autorytarnie kraj to jedno z najbiedniejszych państw świata; panują w nim susza i głód, najgorsze od 30 lat. Szacuje się, że głoduje co piąty Etiopczyk. ©℗

Na podst. DPA, RTR

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]