Reklama

Ładowanie...

Protest osób z niepełnosprawnościami: rząd obiecuje, walka trwa

17.03.2023
Czyta się kilka minut
Na razie władza potraktowała osoby z niepełnosprawnościami zgodnie ze swoją wieloletnią specjalizacją: obiecała zdrowo sypnąć gotówką. Było to konieczne, ale jeśli na sypnięciu się skończy, dobrej zmiany nie będzie.
P

Propozycja, którą położył na stole rząd, zdążyła już podzielić środowisko osób z niepełnosprawnościami. I w sumie trudno się dziwić – pamiętajmy, że mowa o co najmniej trzech milionach Polaków, reprezentowanych przez setki organizacji, mających różne problemy, różne potrzeby wsparcia i odmienne poglądy na temat tego, jak państwo powinno dbać o tę grupę.

„Dla mnie nie padła tam żadna dobra propozycja”, mówiła w czwartek, tuż po konferencji w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, reprezentująca protestujących od niemal dwóch tygodni w Sejmie Iwona Hartwich, matka niepełnosprawnego Jakuba i posłanka Koalicji Obywatelskiej. Zapowiedziała kontynuację pikiety.

Ale są i tacy, którzy rządowe propozycje uważają za obiecujące. „Cieszymy się, że zmiany zapowiedziane przez Marlenę Maląg i Pawła Wdówika [kierującą ministerstwem rodziny i polityki społecznej oraz jej zastępcę...

8890

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/ochrona-zdrowia-20795

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]