Reklama

Ładowanie...

Protest osób z niepełnosprawnościami: rząd obiecuje, walka trwa

17.03.2023
Czyta się kilka minut
Na razie władza potraktowała osoby z niepełnosprawnościami zgodnie ze swoją wieloletnią specjalizacją: obiecała zdrowo sypnąć gotówką. Było to konieczne, ale jeśli na sypnięciu się skończy, dobrej zmiany nie będzie.
P

Propozycja, którą położył na stole rząd, zdążyła już podzielić środowisko osób z niepełnosprawnościami. I w sumie trudno się dziwić – pamiętajmy, że mowa o co najmniej trzech milionach Polaków, reprezentowanych przez setki organizacji, mających różne problemy, różne potrzeby wsparcia i odmienne poglądy na temat tego, jak państwo powinno dbać o tę grupę.

„Dla mnie nie padła tam żadna dobra propozycja”, mówiła w czwartek, tuż po konferencji w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, reprezentująca protestujących od niemal dwóch tygodni w Sejmie Iwona Hartwich, matka niepełnosprawnego Jakuba i posłanka Koalicji Obywatelskiej. Zapowiedziała kontynuację pikiety.

Ale są i tacy, którzy rządowe propozycje uważają za obiecujące. „Cieszymy się, że zmiany zapowiedziane przez Marlenę Maląg i Pawła Wdówika [kierującą ministerstwem rodziny i polityki społecznej oraz jej zastępcę...

8890

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/ochrona-zdrowia-20795

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]