Reklama

Ładowanie...

Prostaczek i wąż

z East Horsley i West Horsley (Anglia)
25.07.2022
Czyta się kilka minut
Najbardziej snobistyczny festiwal letni w Wielkiej Brytanii co kilka lat zostaje bez dachu nad głową. Ratuje go zawsze energia pewnej damy.
Wasfi Kani i Bamber Gascoigne w nowej siedzibie festiwalu Grange Park Opera w West Horsley Place, listopad 2015 r. Fot. JEFF GILBERT / ALAMY STOCK / BE&W
Ż

Żeby ruszyć w podróż, trzeba mieć pretekst. Im mniej z pozoru dorzeczny, tym lepiej. Taki np. twitching – wyczynowa odmiana podpatrywania ptaków – potrafi zagonić obserwatora na drugi koniec Europy, żeby wyśledził przedstawiciela rzadkiego gatunku. Co się taki ptasiarz przy tym nachodzi i naogląda, to jego. Chętnie podzieli się wrażeniami z wyprawy, ale nie zdradzi, gdzie znalazł gniazdo pomurnika.

Miłośnicy kolejnictwa zjadą pół kontynentu, żeby nagrać śpiew rzadkich lokomotyw i urządzać potem konkursy rozpoznawania liczby klocków hamulcowych po głosie poszczególnych maszyn. Nie dojedzą i nie dośpią, ale ucho tak sobie wyćwiczą, że niejeden meloman pozazdrości im wyczulenia na dźwięki otaczającego świata.

Najdłuższy na ziemi

Moje wędrówki operowe mają w sobie po trochu z podglądania ptaków, podsłuchiwania pociągów oraz innych nietypowych odmian...

20790

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]