Reklama

Prezydent wiedzie lud na barykady

Prezydent wiedzie lud na barykady

11.03.2008
Czyta się kilka minut
Nicolas Sarkozy: "Kuchnia francuska jest najważniejszym elementem naszego dziedzictwa. Dlatego pragnę, by Francja była pierwszym krajem na świecie, który w przyszłym roku złoży w UNESCO swoją kandydaturę, aby nasze dziedzictwo gastronomiczne stało się częścią dziedzictwa światowego".
T

Tego faceta nie da się nie lubić. Mały, kogucikowaty, kochliwy jak nastolatka i przy tym po swojemu wierny. Dla każdego kraju taki prezydent byłby katastrofą. Dla każdego brukowca taki prezydent to manna z nieba: zdrady, rozwody, esemesy do byłej i do przyszłej żony, wakacje w Egipcie, cała ta romansowa osnowa godna różowej serii. A ostatnio jeszcze występy solo podczas Salonu Rolnictwa w Paryżu.

Wszyscy widzieli, wszyscy słyszeli, jak podczas ostatniego Salonu prezydent Francji Nicolas Sarkozy wsławił się aż dwoma czynami: zbeształ rolnika, który nie chciał się od wyciągniętej ręki prezydenta pobrudzić (tłumaczenie słów prezydenta skierowanych do niezbyt grzecznego chłopa zaczyna się od bezpiecznego: "Spieprzaj, idioto", kończy zaś w sferze wulgarności nie do druku), oraz zapowiedział wpisanie francuskiej kuchni na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego...

12948

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]