Reklama

Ładowanie...

Prawica w państwie prawicy

21.09.2010
Czyta się kilka minut
Z Robertem Krasowskim, Pawłem Lisickim i Arturem Wołkiem rozmawiają Andrzej Brzeziecki i Piotr Kosiewski.
A

Andrzej Brzeziecki, Piotr Kosiewski: Od pięciu lat Polską rządzą partie prawicowe, najpierw Prawo i Sprawiedliwość, a obecnie Platforma Obywatelska - czy Panowie, prawicowi intelektualiści, macie z tego satysfakcję?

Robert Krasowski: Żadnej satysfakcji nie odczuwam. Prawica kiedyś wysoko ustawiła poprzeczkę: nie chciała być kolejną ekipą w sztafecie, ale miała zacząć inną, diametralnie lepszą, niemal bajkową politykę. Takiej zmiany nie było poza jednym, osobistym sukcesem Jarosława Kaczyńskiego, czyli zmniejszeniem skali korupcji (choć nawet w tym przypadku nie wiem, czy nie sprawił tego strach po "aferze Rywina").

Nastąpiło natomiast coś innego: profesjonalizacja polityki powodująca, że dziś kolejne ekipy już się tak szybko nie wywracają. Wcześniej lewica miała w rękach wiele narzędzi służących utrzymaniu władzy, np. PR,...

30281

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]