Reklama

Prawica w państwie prawicy

Prawica w państwie prawicy

21.09.2010
Czyta się kilka minut
Z Robertem Krasowskim, Pawłem Lisickim i Arturem Wołkiem rozmawiają Andrzej Brzeziecki i Piotr Kosiewski.
A

Andrzej Brzeziecki, Piotr Kosiewski: Od pięciu lat Polską rządzą partie prawicowe, najpierw Prawo i Sprawiedliwość, a obecnie Platforma Obywatelska - czy Panowie, prawicowi intelektualiści, macie z tego satysfakcję?

Robert Krasowski: Żadnej satysfakcji nie odczuwam. Prawica kiedyś wysoko ustawiła poprzeczkę: nie chciała być kolejną ekipą w sztafecie, ale miała zacząć inną, diametralnie lepszą, niemal bajkową politykę. Takiej zmiany nie było poza jednym, osobistym sukcesem Jarosława Kaczyńskiego, czyli zmniejszeniem skali korupcji (choć nawet w tym przypadku nie wiem, czy nie sprawił tego strach po "aferze Rywina").

Nastąpiło natomiast coś innego: profesjonalizacja polityki powodująca, że dziś kolejne ekipy już się tak szybko nie wywracają. Wcześniej lewica miała w rękach wiele narzędzi służących utrzymaniu władzy, np. PR,...

30281

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]