Reklama

Pożegnanie: Warren Niesłuchowski

Pożegnanie: Warren Niesłuchowski

08.07.2019
Czyta się kilka minut
Mówiono o nim: „artysta bezdomny”.
JOHN SCIULLI / GETTY IMAGES
U

Urodził się zaraz po wojnie w niemieckim obozie pracy w Altstadt, pięć lat później wyruszył z rodziną statkiem do Ameryki. Mówił kilkoma językami, studiował wiele kierunków, nigdzie nie zapuścił korzeni. Był językoznawcą, tłumaczem, niezależnym kuratorem – w ciągłej podróży na festiwale artystyczne, wystawy i biennale. Honorariów nie przyjmował z powodów formalnych (brak konta) i sprzeciwu wobec tego rodzaju międzyludzkiego kontraktu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]