Reklama

Poza magiczny krąg

Poza magiczny krąg

04.02.2013
Czyta się kilka minut
Jest wiele sposobów, by muzyka współczesna była na czasie. Czasem wystarczy wyjść z filharmonii i trochę się rozejrzeć.
W czasie festiwalu Märzmusik w Berlinie w 2011 r. wykonano m.in. utwór Enno Poppe’a i Wolfganga Heinigera, przeznaczony na 15 muzyków oraz... 200 instrumentów. Fot. Kai Bienert / SEATEDOVATION.BLOGSPOT.COM
W

W londyńskim Southbank Centre zaczął się właśnie festiwal Rest is Noise. Wiedzą o nim nie tylko fani partytur Igora Strawińskiego, lecz także modni trzydziestolatkowie prenumerujący magazyn „GQ”. Kilka tygodni temu amerykański miesięcznik dla mężczyzn umieścił festiwal w eklektycznym zestawieniu „Stu obecnie najlepszych rzeczy”. Obok muzycznego wydarzenia znalazły się między innymi elektroniczne zegarki, topowe modelki oraz napastnik klubu Swansea – Michu.

Dość nietypową formę promocji festiwal zawdzięcza swojemu patronowi – Alexowi Rossowi, krytykowi muzycznemu „New Yorkera”, autorowi książki, której tytuł widnieje w nazwie imprezy. Porywająco napisana historia XX-wiecznej muzyki poważnej ma dziś status bestsellera, sprzedawszy się w nakładzie ponad 250 tys. egzemplarzy (w ubiegłym roku ukazała się Polsce pod tytułem „Reszta jest hałasem”).

– Alex zgodził się, abyśmy...

14629

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]