Reklama

Sacrum kontratakuje

Sacrum kontratakuje

10.09.2012
Czyta się kilka minut
Krakowski festiwal Sacrum Profanum bierze głęboki oddech. W tym roku zamiast szokować radykalnym zderzaniem konwencji, stawia na rodzimą twórczość.
„Król Lear” Pawła Mykietyna, otwarcie festiwalu Sacrum Profanum, 8 września 2012 r. Fot. Wojciech Wandzel / KBF
C

Choć dopiero 10. edycję Sacrum Profanum zadedykowano Polakom, festiwal już nieraz rzucał światło na działalność rodzimych twórców. Od trzech lat w krakowskich salach koncertowych możemy śledzić efekty współpracy światowej sławy zespołów z polskimi kompozytorami. W ramach takich kooperacji doszło m.in. do spotkania Pawła Mykietyna z Ensemble Modern czy wspólnych koncertów Agaty Zubel z wiedeńskim Klangforum. Organizatorzy festiwalu wiedzą, że droga do repertuarów filharmonii na całym świecie nierzadko wiedzie przez gusta najwybitniejszych ansambli.

– Andrew Burke z London Sinfonietta powiedział mi kiedyś, że to, co robimy, jest spełnieniem marzeń każdego młodego kompozytora w Wielkiej Brytanii i nie tylko – mówi „Tygodnikowi” Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. – Jestem bardzo zadowolony z tego, co udało się nam osiągnąć. Tym bardziej że taka kooperacja nie...

13792

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]