Reklama

Potyczki z ciałem

Potyczki z ciałem

06.06.2016
Czyta się kilka minut
Gdyby młody Bruno Schulz był filmowcem, tak mogłoby wyglądać jego kino.
Świat „Baby Bump” Fot. Materiały dystrybutora
W

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o dorastaniu, ale baliście się zapytać – tak można by opisać film Kuby Czekaja. Ze świadomością, że w ten sposób niczego się nie opisuje. Zamiast podążać tropem „Buszującego w zbożu”, „Sekretnego dziennika Adriana Mole’a” czy serialu „Cudowne lata”, debiutujący reżyser zdziera bowiem ostatnie listki figowe, jakie dorośli twórcy zwykli przyklejać swoim małoletnim bohaterom w najbardziej intymnych miejscach.

Przede wszystkim „Baby Bump” nie jest filmem stricte o dojrzewaniu. Bohater, zwany Mickey House (w tej roli Kacper Olszewski), liczy sobie raptem 11 wiosen i właściwie jeszcze jest dzieckiem. I o tym właśnie – o bolesnych przepoczwarzeniach towarzyszących wychodzeniu z dzieciństwa – opowiada nam Czekaj. Zanim bowiem na twarzy bohatera pojawi się pierwszy pryszcz, w jego głowie już lęgną się demony, po bokach wyrastają...

5083

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]