Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Potencjał dramatyczny

Potencjał dramatyczny

13.02.2017
Czyta się kilka minut
Szalenie zaniepokoiła nas wiadomość, że oto Ministerstwo Obrony Narodowej kupiło setki długopisów piszących i na mrozie, i w szalonym cieple, którymi można rozbijać szyby, ciąć i świecić.
C

Cena i sens zakupu nas nie interesują, ciekawi nas potencjał zagrożeń, jakie długopisy te mogą przynieść ekipie rządzącej. Zważmy, że ekipa rządząca, jak żadna inna z nam znanych, posiada niebywałą skłonność do samouszkodzeń. Masa ostrych przedmiotów leżących na biurkach tego gabinetu bądź pochowanych w połach palt, w torbach czy też bagażnikach samochodowych to proszenie się o nieszczęście, o kolejne dramaty, o wzięte z kosmosu mniemania, to gotowa recepta na smutek, łzy i kolejne pretensje do świata co rusz okazującego się bynajmniej nie przypieckiem, lecz tyglem wrzącej smoły, z której wystają sowieckie żyletki.

Wypadek samochodowy – rzecz poważna i żadną miarą powagi sytuacji tu nie bagatelizujemy. Ale już to, jak opowiada o nim rząd i miłe mu media, zasługuje na uwagę. Otóż jest coś w obecnych rządach nietypowego, pomijając szereg nietypowości, które rzucają się w oczy....

3933

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Podobno w takiej temperaturze pali się papier. Czyli już powyżej 120 stopni nasz długopis taktyczny (sic!) przestanie pisać, chociaż będzie miał na czym :) Od razu widać, że do wojska się nie nadaje.

Przeczytawszy zwinnie uknuty wywód o broni niedocenionej jak i niesprawiedliwie, bez dochodzenia i konsultacji społecznej ocenionej, ironii się dopatruję, i to nie takiej zwykłej ironii, ale tej o dnie podwójnym, która szczególnie jest niezrozumiała dla narodu naszego oraz dla tegoż narodu przewodników.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]