Reklama

Ponad dobro i zło

Ponad dobro i zło

15.09.2014
Czyta się kilka minut
W połowie września 1939 roku w polskich kościołach błagano Boga o zwycięstwo nad najeźdźcą i koniec wojny.
T

Także w tym roku chrześcijanie i wyznawcy innych religii błagają Boga o pokój – na Ukrainie, ale i w wielu innych częściach świata. Wystarczy wejść do którejkolwiek kaplicy szpitalnej, by zobaczyć ludzi błagających o zdrowie, o udaną operację. Przykłady można mnożyć – choć można także podać wiele takich, które świadczą o daremności tych starań. Mówi się jednak, że każda modlitwa jest wysłuchana, gdyż „myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami, mówi Pan. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje nad waszymi drogami i myśli moje nad myślami waszymi”. Trzeba więc Bogu zaufać, gdyż jedynie On wie najlepiej, co jest dla nas korzystne, i tego udziela.
Podobnie rzecz się ma z prośbami o beatyfikację czy kanonizację. Co prawda ostatnimi czasy liczba cudów koniecznych do zakończenia stosownego procesu kościelnego uległa zmniejszeniu, ale wciąż to właśnie...

2861

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]