Polska szkoła świętowania

Nie ma jednej Polski, która mogłaby wspólnie przeżywać rocznicę niepodległości. Której radość, duma i nadzieja wyraziłyby się w jednym, wspólnym zrywie. Może nigdy jej nie było?

Reklama

Polska szkoła świętowania

Polska szkoła świętowania

12.11.2018
Czyta się kilka minut
Nie ma jednej Polski, która mogłaby wspólnie przeżywać rocznicę niepodległości. Której radość, duma i nadzieja wyraziłyby się w jednym, wspólnym zrywie. Może nigdy jej nie było?
Odbiór pociągu elektrycznego ELF II przez władze województwa podkarpackiego, 27 września 2018 r. KRZYSZTOF KAPICA / POLSKA PRESS / EAST NEWS
1

100 stulatków na 100-lecie” – taki pomysłowy tytuł nosi akcja zorganizowana przez wrocławskie centrum historii Zajezdnia, bardzo skądinąd ciekawa i wartościowa. W ramach projektu grupa seniorów podzieli się wspomnieniami w formie krótkich nagrań.

Program Trzeci Polskiego Radia przygotował listę stu najważniejszych polskich książek. Na analogiczny pomysł – stworzenia nowego kanonu stu lektur – wpadł tygodnik „Polityka”.

Radio Zachód przedstawia listę stu najważniejszych piosenek, a Program Drugi jak zwykle uderza w poważniejsze tony i we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym wydaje „Sto utworów na stulecie niepodległości”. Pomysł zachwala sam wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, mówiąc, że muzyka „nie tylko daje możliwość celebrowania tej wyjątkowej rocznicy w sposób godny i uroczysty, ale daje poczucie wspólnoty kulturowych działań...

23491

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

całe te pisiackie p-odchody w celu zawłaszczenia kolejnych setek milionów naszych podatków - btw, chętnie bym się dowiedział, ile z tego poszło na imprezy organizowane przez kościół katolicki, jego organizacje albo przy ich udziale

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]