Polska Odyseja Kosmiczna
Polska Odyseja Kosmiczna

Kiedy 9 lutego z francuskiego kosmodromu Kourou położonego w tropikalnej Gujanie wystartuje nowiutka, prototypowa rakieta Vega, na jej pokładzie – oprócz sporego, włoskiego satelity naukowego – znajdzie się kilku pasażerów podwożonych na orbitę przy okazji. I to całkiem za darmo.
Wśród nich znajdzie się PW-Sat. Na pierwszy rzut oka 10-centymetrowa, czarno-srebrna kostka Rubika. Ale to właśnie ten niepozorny sześcian już wkrótce ma szansę trafić do podręczników historii, jako pierwszy satelita z metką „made in Poland”. A przy okazji, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, może się przyczynić do rozwiązania jednego z najpoważniejszych problemów wiszących nad naszymi głowami.
Satelita z piwnicy
– Chcemy po pierwsze, żeby wszyscy się dowiedzieli, czym jest kosmos. Że to nie jest zabawa szalonych naukowców, tylko coś, na czym można zarobić – mówi...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]