Reklama

Ładowanie...

Pogłębiona wiara prababci

20.08.2007
Czyta się kilka minut
Kobiety tworzą tu porządek wewnętrzny. Stawiają mężczyznom wysokie wymagania: mężom, dzieciom, także księżom.
D

Danuta Kornas z Chorzowa, 50 lat, z zawodu ekonomistka. Chorowała, więc straciła pracę, teraz prowadzi bar. Ma dwoje dzieci. Pierwszy raz poszła na pielgrzymkę do Piekar z babcią. Potem dołączyła mama. Po latach - córka Monika, dziś studentka księgowości.

W ostatnich wyborach Danuta głosowała na PiS.

Największe rozczarowanie? - Koalicja PiS z Samoobroną i LPR-em.

Polityka? - Wkurza mnie do tego stopnia, że używam nieparlamentarnych słów.

Największa wartość w życiu? - Oczywiście rodzina, a w rodzinie bezwzględnie partnerstwo. Raz rządzę ja, raz mąż.

Czego szuka w Kościele? - Energii. Potwierdzenia sensu życia. Wartości. Matka Boża ładuje mi akumulatory. Wiem, że jak ją poproszę, to dostanę, a jak nie dostanę, to potem okazuje się, że tak było dla mnie lepiej.

Cuda w...

16083

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]