Reklama

Pogłębiona wiara prababci

Pogłębiona wiara prababci

20.08.2007
Czyta się kilka minut
Kobiety tworzą tu porządek wewnętrzny. Stawiają mężczyznom wysokie wymagania: mężom, dzieciom, także księżom.
D

Danuta Kornas z Chorzowa, 50 lat, z zawodu ekonomistka. Chorowała, więc straciła pracę, teraz prowadzi bar. Ma dwoje dzieci. Pierwszy raz poszła na pielgrzymkę do Piekar z babcią. Potem dołączyła mama. Po latach - córka Monika, dziś studentka księgowości.

W ostatnich wyborach Danuta głosowała na PiS.

Największe rozczarowanie? - Koalicja PiS z Samoobroną i LPR-em.

Polityka? - Wkurza mnie do tego stopnia, że używam nieparlamentarnych słów.

Największa wartość w życiu? - Oczywiście rodzina, a w rodzinie bezwzględnie partnerstwo. Raz rządzę ja, raz mąż.

Czego szuka w Kościele? - Energii. Potwierdzenia sensu życia. Wartości. Matka Boża ładuje mi akumulatory. Wiem, że jak ją poproszę, to dostanę, a jak nie dostanę, to potem okazuje się, że tak było dla mnie lepiej.

Cuda w...

16083

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]