Reklama

Podsumowanie

Podsumowanie

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Podobnie jak wielu moich przyjaciół i znajomych czuję zniechęcenie, obrzydzenie, a przede wszystkim wielki, bezbrzeżny smutek. Kampania wyborcza i następujący tuż po niej ponury spektakl przejmowania władzy wywołał w części społeczeństwa - trudno przewidzieć jak dużej - coś w rodzaju traumy.
P

Politycy, partie, po trosze i media wydają się tego nie dostrzegać. Zajęte swymi grami i zabawami, prestiżami i rewanżami - nie zwracają uwagi na to, że przyglądają się im ludzie. Ludzie, dla których i w imię których to wszystko rzekomo się dzieje.

Ludzie, w których jest coraz więcej zdumienia i coraz mniej nadziei.

Wieczór

Wieczorem, w Dzień Zaduszny, mogliśmy obejrzeć film “Oskar" w reżyserii Marka Piwowskiego. Piękny, przejmujący film o sprawach najważniejszych i najprostszych, o miłości, przyjaźni i śmierci. I ten niezwykły dar reżysera, ten sam, co w niezapomnianym “Rejsie" - umiejętność wydobycia ze zwykłych ludzi tego, czego nie zagraliby najznakomitsi nawet aktorzy.

Po filmie kilku mądrych ludzi rozmawiało o tym, jak w kulturze, która panicznie boi się śmierci, próbować tę śmierć ze...

1718

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]