Reklama

[PODKAST] Homilia ks. Jerzego Popiełuszki z 8 października 1984 r.

[PODKAST] Homilia ks. Jerzego Popiełuszki z 8 października 1984 r.

11.10.2017
Czyta się kilka minut
To nagranie otrzymałem 33 lata temu. Uwiecznia głos ks. Popiełuszki na kilkanaście dni przed śmiercią.
Ks. Jerzy Popiełuszko w Bytomiu, 8 października 1984 r. fot. BR. LESŁAW URBANEK
P

Podobno – jak mawia jeden z moich znajomych księży – przypadki są tylko w gramatyce... Chyba jednak nie tylko.

Kilka lat temu porządkowałem dokumenty podczas wyprowadzki z rodzinnego domu. Poza mnóstwem papierów natrafiłem na kilka kaset magnetofonowych. Kiedyś był to skarb, wystawało się po nie w kolejkach, wielokrotnie zagrywało się już istniejące nagrania...

Zacząłem je odsłuchiwać. Na jednej z nich usłyszałem głos Księdza Popiełuszki. Okazało się, że odnalazłem nagranie, które skopiowałem z taśmy wypożyczonej przez mojego nieżyjącego już proboszcza – ks. Zdzisława Rogalskiego. Było to jesienią 1984 roku. Nagranie było w dosyć dobrym stanie technicznym ale przekazałem je koledze-radiowcowi, który je wyczyścił i wykonał z niego kopię cyfrową. Taki był los nagrania, które Czytelnicy "TP" mogą dziś odsłuchać...

 

Homilia wygłoszona przez ks. Jerzego Popiełuszkę 8 października 1984 r. w kościele Ojców Kapucynów w Bytomiu (ze zbiorów Piotra Litki)


Czytaj także:

Piotr Litka: "Prawdopodobnie zamierzali wypchnąć go z pociągu. 7 października 1984 r. do ekspresu wsiadło razem z nim trzech funkcjonariuszy SB" »

 

 

 

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pierwszy raz w życiu usłyszałem głos Swiętego Księdza Popiełuszki. Było to wielkie wzruszenie. Kiedyś poznałem osobiście Jego wspaniałych Rodziców (http://011bukowski.over-blog.fr/2015/05/marianna-i-wladyslaw-popieluszko-konsulat-rp-w-lille.html. Ogromne dzięki Panu, który zechciał przekazać to nagranie Tygodnikowi.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Podobne teksty

Andrzej Paczkowski, Paweł Bravo
Łukasz Kamiński, Wojciech Pięciak
Jacek Kuroń, ks. Aleksander Seniuk

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]