Reklama

P.o. trzymają się mocno

P.o. trzymają się mocno

09.03.2003
Czyta się kilka minut
W

W grudniu ub. r. Trybunał Konstytucyjny uznał, że art. 144a ustawy o służbie cywilnej narusza ustawę zasadniczą. Ten uchwalony w końcu 2001 r. przepis pozwalał obsadzać kluczowe stanowiska w administracji państwowej osobami spoza służby cywilnej, z pominięciem procedury konkursowej. Korzystając z tej furtki rząd Leszka Millera wprowadził do administracji ponad 600 swoich ludzi jako p.o. dyrektorów generalnych ministerstw, urzędów centralnych i wojewódzkich oraz dyrektorów departamentów i wydziałów (na ok. 1500 takie stanowiska).

Od werdyktu Trybunału minęły dwa miesiące, ale - jak informuje „Rzeczpospolita” - na wysokich stanowiskach urzędniczych wciąż tkwi 13 p.o. dyrektorów powołanych w niekonstytucyjnym sposób. Chodzi przy tym o tak ważne urzędy, jak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji czy Urząd Zamówień Publicznych. P.o. dyrektorzy funkcjonują też w resortach...

1601

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]