Reklama

Plastikowe kluchy

Plastikowe kluchy

29.10.2018
Czyta się kilka minut
150 milionów ton. Tę liczbę obrazującą skalę plastikowej czapy, którą beztrosko nałożyliśmy na swoją planetę, znamy teraz na pamięć.
Fot. ISTOCK / GETTY IMAGES
T

Trudno było w zeszłym tygodniu ominąć ten temat, nawet jeśli do mediów przedostają się głównie przetrawione na groteskową modłę szczątki informacji o bzdetach w rodzaju patyczków do uszu. Tymczasem dzieje się naprawdę coś ważnego, o czym jak zwykle celnie pisze w tym numerze Marcin Napiórkowski.

Patrzę na tabelkę, w której różnym kategoriom produktów, dziś wydających się przezroczystymi jak powietrze, przypisano rozmaite działania „naprawcze”. Zużyty sprzęt rybacki czy filtry od papierosów nie robią na mnie wrażenia, ale w paru rubrykach – takich jak rozmaite opakowania do żywności i dań gotowych – widzę zapowiedź dużych wstrząsów w obyczajach. Nie wiem, czy ktoś próbował liczyć, jaki procent tego, co zjadamy w warunkach wielkomiejskiego pędu, stanowią rzeczy brane na wynos. Z dowozem pod drzwi – na plecach coraz liczniejszej...

5706

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]