Reklama

Szkoła ojca dyrektora

Szkoła ojca dyrektora

21.02.2016
Czyta się kilka minut
PiS przymierza się, by szkole o. Tadeusza Rydzyka wypłacić 20 mln zł. Co się dzieje na uczelni, która ma otrzymać tak hojne wsparcie od państwa?
Sala wykładowa w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. 22. rocznica powstania Radia Maryja. Toruń, 30 listopada 2013 r. Fot. Marek Lapis / FORUM
D

Dzieło o. Rydzyka jest imponujące i naprawdę warte wsparcia – mówił niedawno wicepremier Piotr Gliński w rozmowie na łamach „Rzeczpospolitej”. – Tyle tylko że należy to robić w sposób zgodny z prawem”.

Minister Gliński przyznał, że nie istnieją prawne możliwości wsparcia niepublicznej uczelni – a Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest uczelnią prywatną – jednak warto to zrobić „w sposób transparentny”. Poprawka zgłoszona w tej sprawie przez klub Prawa i Sprawiedliwości na początku roku nie była, zdaniem Glińskiego, dobrą metodą, a raczej „niedźwiedzią przysługą” wyświadczoną redemptoryście.

Ale pieniądze do WSKSiM trafią na pewno – taką decyzję podjął już klub PiS. Wykonaniem ma się zająć minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Jak mówią czołowi posłowie PiS, obecnie poszukiwany jest jedynie „sposób” na przekazanie uczelni 20-...

12283

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]