Reklama

Ładowanie...

Szkoła ojca dyrektora

21.02.2016
Czyta się kilka minut
PiS przymierza się, by szkole o. Tadeusza Rydzyka wypłacić 20 mln zł. Co się dzieje na uczelni, która ma otrzymać tak hojne wsparcie od państwa?
Sala wykładowa w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. 22. rocznica powstania Radia Maryja. Toruń, 30 listopada 2013 r. Fot. Marek Lapis / FORUM
D

Dzieło o. Rydzyka jest imponujące i naprawdę warte wsparcia – mówił niedawno wicepremier Piotr Gliński w rozmowie na łamach „Rzeczpospolitej”. – Tyle tylko że należy to robić w sposób zgodny z prawem”.

Minister Gliński przyznał, że nie istnieją prawne możliwości wsparcia niepublicznej uczelni – a Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest uczelnią prywatną – jednak warto to zrobić „w sposób transparentny”. Poprawka zgłoszona w tej sprawie przez klub Prawa i Sprawiedliwości na początku roku nie była, zdaniem Glińskiego, dobrą metodą, a raczej „niedźwiedzią przysługą” wyświadczoną redemptoryście.

Ale pieniądze do WSKSiM trafią na pewno – taką decyzję podjął już klub PiS. Wykonaniem ma się zająć minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Jak mówią czołowi posłowie PiS, obecnie poszukiwany jest jedynie „sposób” na przekazanie uczelni 20-...

12283

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]