Reklama

Picie to życie

Picie to życie

18.08.2009
Czyta się kilka minut
Jak piją młodzi Polacy i czy warto podnieść barierę sprzedaży alkoholu do 21 roku życia? Według badań CBOS taki pomysł poparłoby 65 proc. naszych rodaków.
R

Rok temu spróbowałem piwa - opowiada 15-letni Kuba. - Raz poszedłem po bandzie, jak było coś mocniejszego, kiedy oglądałem mecz u kuzyna.

Kuba rzadko pije z kolegami. - Ci, którzy chcą spróbować, umawiają się z ludźmi z klasy albo ze starszymi kolegami, którzy pili już wcześniej.

16-letnia Kasia, która właśnie skończyła gimnazjum, wie o kilku osobach z jej klasy, które się upijają. - Ostrzejsze picie zaczyna się w liceum - mówi. W jej wieku jeszcze nie wpuszczają do klubów. Pije się głównie na domówkach, kiedy nie ma rodziców.

Paweł, 19-latek, właśnie zdał maturę. - Pije się najtańsze wina i najtańsze wódki - opowiada. - Większość nie będzie mieć problemu z alkoholem. Ale są i tacy, dla których na każdym wyjeździe musiał być alkohol.

Kuba: - Chodzi o szpan; kto więcej wypił i jakie miał przygody...

14989

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]