Reklama

Pewien mężczyzna

Pewien mężczyzna

25.10.2021
Czyta się kilka minut
B

Budzi się o wpół do siódmej, wstaje ­­piętnaście minut później. Jego pies czeka na niego w przedpokoju, ale on idzie najpierw do łazienki, żeby się umyć i ogolić. Nigdy nie wychodzi na spacer nieogolony.

Idą nad wyschnięte koryto rzeczki, przy okazji wstępując do małych sklepów lub na targ. Pies trzyma się blisko pana, pan co chwilę drapie go za uchem lub głaszcze po karku. Zakupy są skromne: trochę pieczywa, nabiału, mięsa, jarzyny do obiadu. Dopiero za granicą osiedla pies zrywa się do biegu. Mężczyzna myśli o tym, że właściwie logiczniej byłoby robić sprawunki w drodze powrotnej. Nigdy jednak tak nie robi.

Po powrocie napełnia psią miskę, nastawia kawiarkę i przygotowuje dla siebie małe, energetyczne śniadanie. Jeśli jest sezon na truskawki, koniecznie przyrządza koktajl. Potem siada przed komputerem. Nie zaglądajmy mu przez ramię: może zajmuje się rachunkami,...

4134

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]