Reklama

Pawlak, gazu!

Pawlak, gazu!

05.10.2010
Czyta się kilka minut
20 października Polska odbierze ostatnie zakontraktowane na ten rok niebieskie paliwo. Wiadomo, że mamy go za mało o co najmniej miliard metrów sześciennych, aby wystarczyło na pierwsze mroźne miesiące. A nowej umowy wciąż nie ma.
R

Rosyjscy bukmacherzy chcieli kupić za 100 tys. euro ośmiornicę, która podczas ostatniego mundialu trafnie wytypowała osiem wyników meczów. Może słynny głowonóg miał pomóc przewidzieć, czy polsko-rosyjska umowa gazowa dojdzie do skutku.

Już bez żartów i patosu można powiedzieć, że polsko-rosyjska umowa gazowa (lub jej brak) będzie mieć poważne konsekwencje nie tylko dla naszego kraju, ale również całego europejskiego rynku energii. Dzięki niej dowiemy się, czy z Rosją możliwy jest kompromis, a także, jaki sens miało uchwalenie przez Unię prawa o bezpieczeństwie energetycznym. Czy sprawdza się ono w praktyce?

Aby lepiej chronić interesy państw wspólnoty i jej obywateli, w ubiegłym roku Unia przyjęła tzw. trzeci pakiet energetyczny. Polska mocno o niego zabiegała. Pakiet wchodzi w życie za kilka miesięcy - dokładnie w marcu 2011 r. W jego cieniu...

11144

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]