Reklama

Pasja i siła

Pasja i siła

11.09.2005
Czyta się kilka minut
Muzyka w Raju, festiwal po raz trzeci zorganizowany w pocysterskim klasztorze w Paradyżu, to impreza niezwykła, a dla miłośników muzyki barokowej - kultowa, co piszę świadom zużycia tego określenia.
Agnieszka Budzińska
N

Nie chcę też szafować przymiotnikiem “magiczny", ale właśnie szczypta magii przenikająca całe przedsięwzięcie sprawia, że wizjonerski pomysł Cezarego Zycha z roku na rok przybiera coraz bardziej zachwycające kształty.

Miejscowość zwie się Gościkowo-Paradyż i leży około 10 kilometrów od Świebodzina. Pocysterskie opactwo to dziś średniowieczno-barokowy kościół i seminarium, pieczołowicie odrestaurowane przed kilku laty. To również park, stawek z rybami i pamiętający barokowe czasy budyneczek zwany “Jackówką". Znakomity gospodarz - rektor paradyskiego Diecezjalnego Seminarium Duchownego ks. Ryszard Tomczak - zaprasza w czasie festiwalu również malarzy, bo okolica w sam raz na plener.

Muzyczni czarodzieje

Flagowa orkiestra festiwalu - Arte dei Suonatori - założona w 1993 roku w Poznaniu przez Ewę i Aureliusza...

10847

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]