Reklama

Pasja i siła

Pasja i siła

11.09.2005
Czyta się kilka minut
Muzyka w Raju, festiwal po raz trzeci zorganizowany w pocysterskim klasztorze w Paradyżu, to impreza niezwykła, a dla miłośników muzyki barokowej - kultowa, co piszę świadom zużycia tego określenia.
Agnieszka Budzińska
N

Nie chcę też szafować przymiotnikiem “magiczny", ale właśnie szczypta magii przenikająca całe przedsięwzięcie sprawia, że wizjonerski pomysł Cezarego Zycha z roku na rok przybiera coraz bardziej zachwycające kształty.

Miejscowość zwie się Gościkowo-Paradyż i leży około 10 kilometrów od Świebodzina. Pocysterskie opactwo to dziś średniowieczno-barokowy kościół i seminarium, pieczołowicie odrestaurowane przed kilku laty. To również park, stawek z rybami i pamiętający barokowe czasy budyneczek zwany “Jackówką". Znakomity gospodarz - rektor paradyskiego Diecezjalnego Seminarium Duchownego ks. Ryszard Tomczak - zaprasza w czasie festiwalu również malarzy, bo okolica w sam raz na plener.

Muzyczni czarodzieje

Flagowa orkiestra festiwalu - Arte dei Suonatori - założona w 1993 roku w Poznaniu przez Ewę i Aureliusza...

10847

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]