Reklama

Partyzanckie urodziny

Partyzanckie urodziny

08.03.2021
Czyta się kilka minut
W licznych medialnych debatach z okazji pierwszej rocznicy obecności pandemii w życiu Polaków zabrakło mi pewnej obserwacji – z każdym tygodniem przybywa wśród nas ludzi, którzy już drugi raz z rzędu nie mogą obchodzić urodzin w sposób przyjęty w naszym kręgu.
GRINCHH / ADOBE STOCK
R

Rodzina, przyjaciele, kwiaty, szelest papieru, elokwentne życzenia, zdawkowe uściski, świeczki, pykający korek, sto lat, nie zagaśnie. Urodzeni w drugiej połowie marca, kwietniu, maju… czy to takie dziwne, że zaczynają kombinować, jak się zabawić, z zachowaniem zasad rozsądku i wzajemnej troski o zdrowie?

Po roku – miękkiego w porównaniu z innymi krajami, ale jednak wszechobecnego – dystansowania, zakazów i strachów rozmaite rzeczy przestają być dziwne, a głowa zabiera się za tworzenie normalności z tych klocków, jakie los rozsypał nam na podłogę. I tak oto zostałem zaproszony na pierwszy, ale, jak mniemam, nie ostatni urodzinowy spacer. Pogoda jeszcze ze dwa miesiące nie pozwoli na wyprawienie stacjonarnego pikniku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć butelkę, jednorazowe kubeczki i udać się w niespieszny obchód po ulicach. Kompaktowe rozmiary Krakowa mają swoje złe...

5244

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]