Reklama

Paragraf 67

Paragraf 67

15.05.2012
Czyta się kilka minut
„Opinią publiczną w Polsce znów wstrząsnęła seria wydarzeń pozbawionych znaczenia” – to komunikat z radia, któremu przysłuchuje się bohater rysunku Marka Raczkowskiego.
O

Ot, typowa polska historia (histeria?). W Sejmie uchwalono podniesienie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat: jedną z najważniejszych, skądinąd nielicznych w tej kadencji reform; reform z gatunku tych, których przeprowadzenie często wiedzie do upadku wdrażających je ekip. My tymczasem ekscytujemy się kwestią, czy Jarosław Kaczyński rzeczywiście porównał Donalda Tuska do Hitlera i który z posłów reprezentujących partie lewicowe doradzał liderowi PiS telefon do brata. Przez trzy dni tematem internetowych debat jest Stefan Niesiołowski, który podczas blokady Sejmu zwyzywał filmującą go dziennikarkę. Epitet goni epitet, jakby bez świadomości, że za kilkanaście lat w Polsce zabraknie rąk do pracy i że kiedy politycy PiS i SLD byli u władzy, także oni mówili o konieczności podniesienia wieku emerytalnego.

Bardzo bym chciał usłyszeć, jaka jest, zdaniem opozycji, alternatywa...

1345

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]