Reklama

Ładowanie...

Papuga w sądzie kościelnym

03.09.2013
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
w

wierzę w jedno, zepsute, powszechne i kusicielskie piekło. Wodzę na pokuszenie w hurcie i detalu, zbiorowo i indywidualnie. To my byliśmy pierwszą demokracją w dziejach wszechświata, ledwie tylko Słowo stało się ciałem. Na manowce sprowadzamy bowiem bez względu na płeć, wiek, rasę, wyznanie, wykształcenie, orientację seksualną i średnie miesięczne wynagrodzenie. Humani nihil a me alienum puto. Nigdy nie wybrzydzamy, lecz z troską pochylamy się nad każdą nawet najmizerniejszą istotą. Tyle że cele tak ambitne i uniwersalne – wymagają błyskotliwych metod zakrojonych na skalę globalną. Dlatego też, drogi Piołunie, obok kuszenia dedykowanego poszczególnym pacjentom, musimy być również – by tak rzec – trendsetterami. Czyli nowoczesnym wydaniem niegdysiejszego arbitra elegancji. Uczynić ze zła, występku, nienawiści, oszustwa, słabości czy głupoty – modę, styl, trend! Oto sztuczka godna...

4124

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]