Reklama

Elektryczny pastuch

Elektryczny pastuch

05.11.2012
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, dziś opowiem Ci, jak Dobrego Pasterza podmienić na elektrycznego pastucha.
Fot. Grażyna Makara
N

Nieprzenikniona czerń mojego jestestwa aż drży z uciechy, gdy widzę, że najpopularniejszym nad Wisłą narzędziem duszpasterskim, istną Wunderwaffe pobożnych – stało się grożenie ekskomuniką. Albo w najlepszym razie – domaganie się odmowy udzielania Nieprzyjaciela w tym kawałku wody z mąką. Jak mawiał klasyk: dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie. Ostatnio np. jeden z tych prawowiernych, co wciąż sycą się własną prawowiernością, zażądał ekskomunikowania jednego z księży za fotografię z przypadkowo spotkanym celebrytą, któremu z Kościołem mocno nie po drodze. Słusznie, Piołunie, bardzo słusznie. Trzeba wierzącym w Nieprzyjaciela cały czas tłumaczyć, że Owczarnia jest w niebezpieczeństwie – niech kopią fosy, budują zasieki, a przez drut kolczasty puszczą prąd.

Ale to jeszcze za mało. Musisz im powtarzać, że najgorszy jest wróg, co już wślizgnął się do środka, pod owczą skórą...

4400

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]