Reklama

Pamiętajcie o mnie

Pamiętajcie o mnie

03.05.2021
Czyta się kilka minut
Kobieta w szpitalu częstuje go papierosem. To pierwszy od długiego czasu ludzki gest ze strony kogoś obcego.
Antyterroryści w budynku Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza, gdzie Adrian domagał się wystąpienia na antenie. Warszawa, 21 września 2003 r. RAFAŁ GUZ / FORUM
G

Grany przez Bartosza Bielenię bohater filmu „Prime Time” ma na imię Sebastian. Jest charyzmatyczny, inteligentny i potrafi wzbudzić strach. W noc sylwestrową 1999 r., kiedy wszyscy odliczają czas do początku nowego milenium, wchodzi do budynku telewizji i bierze dziennikarzy na zakładników. Chce stanąć przed kamerami i mówić.

Na tym kończą się podobieństwa z prawdziwym bohaterem tej historii, który w 2003 r. naprawdę wtargnął do budynku Telewizji Polskiej. Najpierw krążył po Warszawie, aż zobaczył neony telewizji. Wtedy, jak opowie, poczuł „impuls”.

Chociaż został ukarany, za swój impuls płaci nadal. Dziś na swoim blogu pisze tak: „Wydarzenie z 2003 r. było i nadal jest dla całej rodziny traumatycznym przeżyciem, nieszczęściem wywołanym chorobą i naszym jedynym życzeniem było, aby do niego nie wracać, a już na pewno nie w wersji komercyjnego produktu”.

Lufa...

13801

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]