Reklama

Ładowanie...

Oszczędzanie łez. O filmie „Infinite Storm”

23.05.2022
Czyta się kilka minut
Bohaterka „Infinite Storm” dołącza do grona filmowych twardzieli, dla których zmagania z dziką przyrodą są jednocześnie próbą człowieczeństwa lub plastrem na zranienia.
Naomi Watts w filmie „Infinite Storm” MATERIAŁY PRASOWE
Ś

Śniegu miało już nigdy nie być, chyba że wydarzy się cud. Tymczasem nowy film Małgorzaty Szumowskiej zapowiada w tytule całą śnieżną burzę i właśnie tak ma działać. Widz ma wyjść z kina mocno poturbowany i przewiany, ale za to wewnętrznie wzmocniony.

Stąd celowe zachwianie proporcji – przez większą część czasu ekranowego towarzyszymy głównej bohaterce w szarpaninie z górskimi żywiołami. Lecz anglojęzyczny „Inifinite Storm” nie chce być typowym survivalowym „akcyjniakiem”. Zanim ratowniczka Pam Bales, autentyczna postać zagrana przez Naomi Watts, wyruszy na kolejną akcję, widzimy ją w oświetleniu intymnym – jak wygrzebuje się z łóżka, myje zęby, starannie kompletuje sprzęt, szykuje się do wyprawy. Co kryje się w tych mechanicznych ruchach, wzmożonej zadaniowości, motywacyjnej gadce dodającej animuszu w brzydki listopadowy ranek, będziemy dowiadywać się stopniowo. Jednakże film...

6908

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]