Reklama

Opiniotwórcza myszka

Opiniotwórcza myszka

13.09.2007
Czyta się kilka minut
Wybory, wedle niektórych, za pasem, w gazetach coraz więcej Jana Rokity. Widać, że poseł Platformy, który przez dwa ostatnie lata wiódł spokojny żywot przegranego polityka (dużo spał i czytał św. Tomasza z Akwinu...), jest teraz w świetnej formie. Mówi pewnym głosem, wsłuchując się z najwyższym uznaniem we własne słowa. Jest umiarkowanie ironiczny. Wie najlepiej, co będzie z Polską w bliższej i dalszej przyszłości.
O

Odświeżony styl Rokity jest całkiem nieźle widoczny w rozmowie z Piotrem Zarembą, opatrzonej, zgodnie z tegoroczną modą, demoniczno-politycznym tytułem, który jest też diagnozą: "Destrukcję rządu zaczął diabelski trójkąt" ("Dziennik", 25-26. 08). W tej rozmowie zwróciły moją uwagę dwie wypowiedzi posła PO. Pierwsza z nich to ociekająca patosem uwaga dotycząca władzy: "Władza służy nie do tego, żeby ją sprawować, ale żeby budować ład moralny i dobrze rządzić". Wypowiedź druga to krótka wymiana zdań na temat dzisiejszej pozycji posła w jego partii. Pytanie Zaremby: "Jest pan nadal tylko szarą myszką Platformy?". Odpowiedź Rokity: "Na pewno tak - chociaż myszką opiniotwórczą. Byłoby smutne, gdyby nikt nie chciał słuchać mojego miauczenia". Trzeźwa replika Zaremby: "Myszki nie miauczą, a piszczą. Miauczą koty". Konkluzja Rokity: "Naprawdę? Nigdy w życiu nie obserwowałem myszek,...

1541

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]