Reklama

Republika, rebelia, rewanż

Republika, rebelia, rewanż

24.01.2016
Czyta się kilka minut
Troska o dobro wspólne, walka z zastanym ładem i obsadzenie go swoimi ludźmi: Jarosław Kaczyński rozgrywa w swojej partii te trzy nurty.
Prezydent RP Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na stanowisko Prezesa Rady Ministrów. Warszawa 13.11.2015 r. / Fot. Bartosz Krupa/East News
D

Działania Prawa i Sprawiedliwości nie ułatwiają dyskusji publicznej w ogóle, a szczególnie nad stanem wewnętrznym partii. Pomimo tych trudności warto spróbować zrozumieć, dlaczego sprawy toczą się w ten, a nie inny sposób i wywołują takie reakcje odbiorców. Kluczowe dla sprawy wydaje się rozróżnienie w całym rządzącym obozie trzech nurtów, które można określić słowami: republika, rebelia i rewanż.

Zacząć wypada od tego, co pewnie sami zainteresowani chcieliby uznać za jedyną motywację, a w każdym razie jako jedyną, do której każdy może się bezwarunkowo przyznać. To szczera troska o rzeczy wspólne. O wspólnotę i jej instytucje, które, co tu dużo mówić, nie były pozbawione w minionych latach błędów i problemów ignorowanych przez sprawujących władzę (a ich dobre samopoczucie wyraźnie przewyższało takowe u ogółu obywateli).

Drugi nurt, rebelia, wiąże się z dalej posuniętą...

10602

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]