Reklama

Opar KRK 2013

Opar KRK 2013

21.05.2013
Czyta się kilka minut
Nie mogę zdzierżyć i po prostu muszę ujawnić cenną informację, którą otrzymuję od dni kilku.
N

Nadawca nie byle jaki, bo Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Środowiska, Rolnictwa i Geodezji. Jest to, niestety, prognoza. Prognoza zanieczyszczenia powietrza dla miasta Krakowa. Dla przykładu poniedziałek 20 maja 2013 r.:
„Dzisiaj, jutro i pojutrze na obszarze Krakowa zanieczyszczenie powietrza ozonem może przekroczyć poziom dopuszczalny. Zaleca się ograniczenie przebywania na powietrzu, szczególnie przez dzieci, osoby starsze i chore na astmę, a także ograniczenie czasu uprawiania sportów i ćwiczeń na otwartym powietrzu – zwłaszcza w godzinach 11.00 – 16.00”. Jest to komunikat zarazem zaskakujący i oczywisty. Z jednej strony wszak Kraków to Kraków – więc coś musi wisieć w powietrzu. Jednakowoż nie spodziewałem się, że będzie wisieć także w okresie – nie bójmy się tego słowa, wszak wiosny w ogóle już nie ma – letnim, słonecznym.
Przyzwyczaiłem...

3001

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]