Reklama

Ładowanie...

Ojciec? Obecny!

22.10.2012
Czyta się kilka minut
Proponując podczas drugiego exposé rewolucję w polityce prorodzinnej, Donald Tusk pominął delikatną kwestię: wydłużenia nie tylko urlopu macierzyńskiego, ale także ojcowskiego.
W

W zasadzie robiłem wszystko, co robi matka, tylko nie karmiłem piersią! – śmieje się Darren. – Nie ma czegoś takiego jak typowy dzień na urlopie ojcowskim.

41-letni Darren jest rosłym, szczupłym, ciemnowłosym Duńczykiem. Mieszka w norweskim miasteczku Gjesdal, gdzie zajmuje się leczeniem uzależnionych od narkotyków. Niedawno został ojcem bliźniaków, chłopczyka i dziewczynki.

– Dla mojej żony to była wielka ulga. Teraz bardziej niż kiedykolwiek doceniam ciężką pracę matek. Przez cały ten czas nie miałem ani chwili dla siebie, nawet spać nie mogłem, bo mnie budził płacz dzieci – wspomina.

Wymówienie słowa „pappapermisjon” może przynieść niemałe kłopoty. To norweska nazwa urlopu ojcowskiego, który istnieje w tym kraju od 1993 r., a obecnie trwa 10 tygodni, w trakcie których ojcowie otrzymują całą pensję. Gdy chcą wydłużyć urlop o 2 tygodnie, kwota...

6675

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]