Reklama

Ładowanie...

Odpowiedź na tęsknotę

23.05.2004
Czyta się kilka minut
Spotykam ludzi, którzy mają pretensje, że już nie czują Boga, że gdzieś zniknął, zagubił się po drodze. Kiedyś, gdy byli młodsi, więcej się modlili, częściej chodzili na Msze w tygodniu, uczestniczyli w pielgrzymkach i rekolekcjach. Potem wchłonęło ich życie. Koniec studiów, praca, rodzina, dzieci. Teraz, gdy próbują się modlić, gdy zdobywają się na wysiłek skierowania uwagi na Boga, nie odnajdują tego, co kiedyś było ich udziałem. Niebo milczy, mimo że uparcie przywołują doświadczenia minionego czasu.
-

---ramka 329938|prawo|1---Tak było od początku. Przed bezradnymi niewiastami stojącymi u grobu pojawiło się dwóch mężczyzn w lśniących szatach i zapytało: “Dlaczego szukacie żywego wśród umarłych? Nie ma go tutaj; zmartwychwstał". A gdy Chrystus wstępował do nieba, prawdopodobnie te same dwie postaci pytały apostołów: “Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo?".

Ludzie, którzy tworzyli krąg uczniów, nie rozumieli jeszcze wtedy, że czas ziemskiego pielgrzymowania Jezusa się skończył. Szukanie Go, by cieszyć się Jego obecnością, by karmić się Jego słowem - jak to czynili, gdy słuchali Kazania na górze albo ucztowali w Betanii - jest czasem straconym. Lata, gdy Chrystus był między nimi, przyzwyczaiły ich do komfortowej sytuacji - Mistrz był na wyciągnięcie ręki. Ich oczy widziały Jezusa, uszy słuchały Jego nauk, a ręce Go dotykały. Mogli u...

2766

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]