Reklama

Oddech w szalonym świecie

11.04.2022
Czyta się kilka minut
Ś

Świat zwariował: oszaleli politycy, topnieją lodowce, ekologiczne kataklizmy i fanatyzmy religijne wyzierają z każdego kąta. Zaczynają się pandemie. Natura słusznie upomina się o swoje. Od czasu do czasu dobrze poszukać oddechu w surrealizmie”. Kiedy autorka to pisała, nie wiedziała jeszcze, że jeden z szalonych polityków rozpocznie prawdziwą wojnę, atakując naszych sąsiadów, i że o oddech będzie jeszcze trudniej. Czy to jednak znaczy, że powinniśmy zrezygnować z wietrzenia mózgów i łamania zastanych reguł gry, z wyzwalania naszej wyobraźni? W końcu narodziny i rozwój ruchu surrealistycznego przypadły na czasy nie mniej szalone. No i nie musimy próbować realizacji wszystkich sformułowanych w książce 56 rad „jak wzbić się ponad rzeczywistość”, zwłaszcza że niektóre są trudne w ­obsłudze. Za to obszerne komentarze do nich tworzą znakomite – bo praktyczne i na ­przykładach – ­...

2647

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]