Reklama

Odbyć zdarzenie

Odbyć zdarzenie

22.10.2012
Czyta się kilka minut
Jakże, ach, jakże trudno spowodować, żeby coś się stało.
W

Wiedzą o tym ludzie teatru. Najpopularniejszy koszmar aktora? Że wychodzi na scenę, widownia pełna, światła na niego, oczekiwania ogromne... a on nie pamięta tekstu. A co śni się reżyserowi? Że w dniu premiery przychodzi do teatru, w foyer zbierają się tłumy, napięcie... a tu nie ma aktorów, scenografii brak, scena pusta. Weź, reżyserze, sam sobie wystąp. Masakra.

Ach, jakże, jakże koszmarnie niełatwo zrobić tak, żeby coś się zdarzyło. Zwłaszcza gdy bilety wyprzedane. Zwłaszcza na boisku, gdy cała Polska czeka wokół od czterech niemal dekad, a na płycie opad. Specjalista od fifa czy wuefa uroczyście wychodzi na środek, rzuca piłkę, piłka tonie – fajny show, ale troszkę za krótki, potencjał rozrywkowy tego wydarzenia jest zbyt mały, by przyćmić fakt, że nie będzie meczu Polska–Albion, że znów nie pojawi się Człowiek-Który-Zatrzymał-Anglię. W narodowej czasoprzestrzeni we...

3771

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]