Reklama

Od nudy do ciekawości

Od nudy do ciekawości

29.10.2012
Czyta się kilka minut
Pisarz Orhan Pamuk, który przyjechał na krakowski Festiwal Josepha Conrada, poszedł w wolnej chwili na Kleparz, by pomacać tam grzyby i obejrzeć rodzaje naszej fasoli.
Fot. Michał Paweł Markowski
K

Kilka gazet wydrukowało tę wiadomość, a podana w radiu miała charakter i ton sensacji, modulacja głosu reportera nadającego ten news była jednoznaczna. Wynikało z niej, że noblista podczas „Wojny Światów” zeskoczył na żywo ze stratosfery, wprost do skrzynki z maślakami. Kaprys gwiazdy literatury wstrząsnął po raz któryś szerokimi rzeszami skupionymi wokół radioodbiorników. Rzesze mają prawo wiedzieć, dlaczego Orhan Pamuk, wielki pisarz, zwiedził targ spożywczy. A jednak stacja radiowa zostawiła ludzi samych, z licznymi domysłami, trudno wątpić, że i z tymi najbardziej fantastycznymi. Prawda jest zwyczajna. On poszedł tam i z nudy, i z ciekawości.

Prawdopodobnie, jak wielu ludzi znużonych konfekcją ulicy turystycznego miasta, pisarz poszedł zobaczyć kawałek normalnego świata. Krakowski Kleparz, podobnie jak inne, pulsujące niereżyserowaną i niepohamowaną chytrością targowiska...

3184

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]