Reklama

Od morza do morza

Od morza do morza

04.02.2013
Czyta się kilka minut
Za nami wydarzenia pasjonujące, niewiele jest przecież spraw budzących tak wielkie zainteresowanie, jak tajemne szczegóły życia płciowego bliźnich.
T

To były szalone dni, rozjaśniające szarówkę tutejszej polityki i publicystyki. Temat bardzo chwycił – to widać gołym, za przeproszeniem, okiem. Każdy, komu miłe wystąpienia publiczne, zabrał już głos. Wprost lub za pomocą przenośni. Odniesiono się do sprawy na miarę fantazji i braku fantazji. Gdyby ktoś gibko zabrał się do rzeczy, mógłby już teraz sporządzić bez wysiłku rodzaj słownika czy atlasu oficjalnej polszczyzny sfery Erosa. Eros mównicy sejmowej pokazuje, jak blisko temu tematowi do terminologii stomatologicznej czy języka inseminatora – zwłaszcza gdy mówca jest przez życie, własne doświadczenie, szkołę i brak lektur profesjonalnie nieprzygotowany.
Najpewniej nadchodzące tygodnie przyniosą znów masę frajdy. Trudno bowiem znaleźć Erosowi ujętemu w kajdany polskiej debaty jakąkolwiek konkurencję. A jednak jest coś, co winno w ojczyźnie stłumić te niekiełznane rozhowory,...

3170

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]