Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

15.05.2012
Czyta się kilka minut
8 - 14 maja 2012
P

Paragraf 67. Sejm zdecydował o stopniowym wydłużeniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67. roku życia, a także o zmianach w emeryturach mundurowych (będą kończyć pracę po ukończeniu 55. roku życia lub po 25 latach służby); koalicję rządową poparła większość posłów Ruchu Palikota. Reformy przegłosowano w atmosferze niebywałego, nawet jak na standardy polskiego parlamentaryzmu, napięcia: związkowcy z Solidarności blokowali gmach Sejmu, uniemożliwiając posłom wyjście, a na sali obrad Jarosław Kaczyński mówił o odpowiedzialności Donalda Tuska za „poziom nieprawdopodobnego chamstwa na poziomie marzeń Adolfa Hitlera o Polakach”, na co z ław partii lewicowych doradzano liderowi PiS „telefon do Lecha”, a Janusz Palikot mówił o „człowieku, który był gotów wysłać własnego brata na śmierć do Smoleńska”.

Droższe kredyty. Rada Polityki Pieniężnej...

4551

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]