Reklama

Ładowanie...

O kotach i ludziach. Co oglądać na VOD

18.11.2022
Czyta się kilka minut
Odkąd wynaleziono filmy, żyjemy trzy razy dłużej. A szczególnie dzięki tym z Azji i nie tylko ze względu na ich metraż.
„Za szybcy, za czuli” reż. Nawapol Thamrongrattanarit / Materiały prasowe
J

Już po raz szesnasty możemy skosztować kina Dalekiego Wschodu nie wychodząc z domu. Tegoroczna edycja festiwalu Pięć Smaków to, jak zawsze, trochę klasyki, dużo nowości, mieszanka filmów autorskich i tytułów lżejszego kalibru. Powstałych w Hongkongu (sekcja Kino Czasu Przemian), w Malezji, Indiach, Indonezji, Wietnamie, Korei Południowej czy na Filipinach. Wydarzeniem jest z pewnością retrospektywa twórczości Edwarda Yanga, mistrza kina tajwańskiego, zmarłego przedwcześnie w 2007 roku.

To on, obok Tsai Ming-lianga, Anga Lee czy Hou Hsiao-hsiena, odnowił w latach 90. tamtejszą kinematografię i uczynił ją tak bardzo rozpoznawalną na świecie. Nie tyle w charakterze egzotycznej ciekawostki, co autorskiego stylu i przekazu czytelnego na różnych kontynentach. Powstawała w demokratycznym i świetnie rozwijającym się kraju, w warunkach artystycznej niezależności i bez politycznej...

5408

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]