Reklama

O dopasowaniu

O dopasowaniu

01.11.2021
Czyta się kilka minut
T

Trzeba dziś przywołać dwa niedawne wydarzenia tylko pozornie śmieszne. Oto Wielki Kustosz polskich kompleksów zasnął podczas ogłaszania własnej doktryny wojennej, a prezydent RP na koniec Konkursu Chopinowskiego wygłosił krótką mowę, jakoby definiującą polskość, nadwiślański klimat i krajobraz.

Zaczniemy od konferencji ludzi odpowiedzialnych za tutejsze bezpieczeństwo, to znaczy za sprawy wojskowe. Z rosnącym zdumieniem śledziliśmy transmisję z tego wydarzenia. Rzec tu trzeba, że nie byliśmy przygotowani na taki scenariusz, ani profesjonalnie, ani emocjonalnie. Jesteśmy bowiem wychowani na tradycyjnych, bo korporacyjnych sposobach konstruowania konferencji i towarzyszących im prezentacji. Wszystko jest w nich przewidywalne do bólu – scenografia, kolejność referatów, ubrania referentów, zestawy przeźroczy, pliki papierów dodających każdemu powagi, tony wypowiedzi i ruchome...

4146

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]