Reklama

Nowe numery

Nowe numery

17.12.2012
Czyta się kilka minut
Przekartkowałem dwa numery tygodnika „Uważam Rze” pod miłościwym panowaniem Jana Pińskiego.
1

1. Pierwszy z nich (z Jerzym Stuhrem na okładce) robi wrażenie rozpaczliwej improwizacji. Część poprzedniej ekipy już zniknęła; inna część wyraźnie się żegna; są jakieś sugestie nowej linii i nowi autorzy, dominuje jednak poczucie niepewności. Numer drugi (na okładce: Tusk, którego dopadł kryzys) jest w tym sensie wyrazistszy, iż nie ma w nim śladu dawnych redaktorów i współpracowników. Wszystko nowe; słychać napinanie muskułów i cichutki chór głosów: „my też potrafimy!”.

2. „Uważam Rze” Pińskiego łączy z „Uważam Rze” Lisickiego ten sam tytuł i nadtytuł „Tygodnik autorów niepokornych. Największy w Polsce”. Nadtytuł wydawał mi się zawsze trochę śmieszny, trochę bezczelny. Teraz, po wymianie redakcji, brzmi groteskowo.

3. Przejrzałem dwa numery dwutygodnika „W Sieci”; redaktor naczelny: Jacek Karnowski; reszta redakcji...

3254

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]