Reklama

Kolega wyjechał z miasta

Kolega wyjechał z miasta

23.09.2013
Czyta się kilka minut
„Przekrój”: kultowy tygodnik o niepodrabialnej osobowości. Zgubił ją gdzieś po drodze. Dzisiaj jego żywot wisi na włosku.
Marian Eile, 1983 r. Fot. Wojciech Plewiński
P

Poniedziałek 16 września, kawiarnia Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Dziennikarze czekają na konferencję prasową członka rady nadzorczej Grupy Gremi Jarosława Knapa, który ma ogłosić powołanie Fundacji zobowiązanej do wydawania „Przekroju” w formie miesięcznika. Ale organizatorzy się nie zjawiają. Ponagleni telefonem, odsyłają do wystosowanego właśnie oświadczenia wydawcy „Przekroju”: „Gremi Media sp. z o.o. informuje, że w związku z poważnym zainteresowaniem ze strony inwestora wstrzymane zostają prace nad powołaniem Fundacji Przekrój. Obecnie prowadzone rozmowy dają szansę magazynowi »Przekrój« na rozwój w innym wydawnictwie”.
Co dalej? Pewne jest jedno: 30 września w kioskach pojawi się ostatni numer „Przekroju” w znanej formie. Potem wszystko zależy od tajemniczego inwestora.
Roman Kurkiewicz, redaktor naczelny w latach 2002 i 2012: – „Przekrój” miał problem z...

19634

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]