Reklama

Nogi mojej żony

Nogi mojej żony

09.05.2004
Czyta się kilka minut
Poszukiwania w podręcznikach teologii moralnej odpowiedzi na pytania związane z seksualnością kończą się niemiłym rozczarowaniem. Dla zbawienia duszy ciało mężczyzn potępiano od pasa w dół, a kobiet - w całości.
Tintoretto "Zuzanna i starcy"
P

Po ukazaniu się w "Tygodniku" (nr 2/04) mego artykułu " " pojawiły się pytania, czy ksiądz powinien pisać o “sprawach łóżkowych". Wcale mnie one nie zdziwiły. Postrzegam je jako przejaw niepokoju etycznego, czyli “odczuwania całej dziedziny płciowości jako w jakiejś mierze niestosownej czy nieprzyzwoitej" (o. Karol Meissner). Nadal trudno przekonać wielu katolików, że tabu seksualne nie likwiduje zła, ale mu sprzyja.

W Biblii nie znajdziemy teorii seksualności. Część biblijnych wypowiedzi jest pozytywnym spojrzeniem na namiętność i erotyzm (“Niech źródło twe świętym zostanie, znajduj radość w żonie młodości. Przemiła to łania i wdzięczna kozica, jej piersią upajaj się zawsze, w miłości jej stale czuj rozkosz! Po cóż, mój synu, upajać się obcą i obejmować piersi nieznanej?", Prz 5, 18-19; nie wspominam już o Pieśni nad Pieśniami). Na drugim krańcu znajdziemy...

14113

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]