Reklama

Ładowanie...

Noc zadziwienia

07.01.2008
Czyta się kilka minut
Wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiedzieli. Łk 2, 18.
W

W naszym pokoleniu sztukę wielkich zadziwień zastąpiła zwyczajna pogoń za sensacją. Uboga rodzina, przeżywająca wśród mroków nocy radość macierzyństwa, nie zwróciłaby dziś na siebie uwagi mediów. Chyba żeby pasterze pokłócili się z aniołami albo św. Józef wygłosił płomienne przemówienie o potrzebie skutecznych działań gwarantujących sukces.

W tamtą noc zabrakło zdarzeń cenionych przez miłośników krzyku. Zbawiciel przychodził w przestrzeni milczącego stepu, wypełnionej refleksją Matki, która w Swym sercu zachowywała i rozważała największą tajemnicę ludzkich dziejów. Paradoksy tamtej nocy rodzą ciągle nasze zdumienie, gdy myślimy, że wszechmocny Bóg przyszedł do Swoich w postaci bezbronnego dziecka. Aby przeżyć zadziwienie, należy przezwyciężyć rutynę nerwowych biegań, zauważyć niezwykły wymiar zdarzeń, odkryć bliskość Boga, który ciągle szokuje naszą logikę,...

1343

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]